Chłodne miesiące roku są okresem, gdy ciało zakrywane jest niemal całkowicie, a co ma związek z ochroną przed zimnem. Inaczej sprawa wygląda w miesiącach cieplejszych, a szczególnie latem w odniesieniu do pań. Ramiona, nogi i stopy są odkrywane, a grubsze odzienie zastępuje lekkie i zwiewne, czy nawet często nie występuje wcale. Żeby jednak wyeksponowane nogi wyglądały powabnie i estetycznie warto usunąć z nich zbędne owłosienie, a wiosna jest ostatnim dzwonkiem na taki zabieg przed nadchodzącym latem.
Jak najskuteczniej usunąć zbędne owłosienie?
U pań owłosienie pod pachami i na odkrytych nogach uznawane jest za zbędne i od dawna poszukiwano skutecznych sposobów do pozbycia się niechcianych włosów z nóg i innych części ciała. Szczególnie ważne staje się to w miesiącach letnich, gdy panie, ale i panowie pragną występować publicznie z odkrytymi, ale wydepilowanymi nogami.
Najprostszym sposobem depilacji są maszynki do golenia i w niektórych sytuacjach, gdy zastosowanie innych metod obarczone jest przeciwwskazaniami nadal chętnie jest stosowany. Ponadto używane są różnorakie kremy do depilacji ciała, a także metoda na wosk. Za najskuteczniejszą i najmniej bolesną uznawana jest jednak depilacja laserem.
Bezpieczeństwo depilacji laserowej
Depilacja laserowa tym różni się od innych metod, że usuwanie włosów odbywa się poprzez zniszczenie mieszka włosowego. W przeciwieństwie do golenia maszynką, gdy włos jest po prostu ścinany, a jego wzrost nie ulega wyhamowaniu, podczas naświetlania laserem niszczony jest mieszek włosowy w fazie wzrostu włosa, a ten nie odrasta. Jeden zabieg pozwala na zniszczenie nawet 30 procent włosów, a kilka zabiegów pozwala na uzyskanie gładkiego ciała na bardzo długi okres. W zależności od rodzaju karnacji u niektórych osób włosy mogą nie odrastać nawet przez kilka lat.
Zabieg depilacji laserowej jest praktycznie bezbolesny i całkowicie bezpieczny dla skóry. Warunkiem jest oczywiście korzystanie z usługi depilacji u profesjonalistów oraz nie przystępowanie do zabiegu w sytuacji istnienia przeciwwskazań.
Depilować się laserem nie mogą panie w ciąży ani karmiące piersią, a także osoby cierpiące na epilepsje, nowotwory albo choroby autoimmunologiczne, np. łuszczycę. Ponadto depilację laserową należy odłożyć w sytuacji przechodzenia kuracji antybiotykami, na min. dwa tygodnie od jej zakończenia, a cztery tygodnie od czasu ekspozycji na słońce, czy promienie UV w solarium lub przy użyciu samoopalaczy. Przeciwwskazane jest także przyjmowanie suplementów zawierających bratek, dziurawiec, nagietek, szałwię, pokrzywę oraz skrzyp polny.
Podsumowanie
Ze względu na fakt, że podczas jednego zabiegu depilacji laserem nie sposób usunąć wszystkich włosów z większych powierzchni, np. łydek i ud, wiosna jest ostaniem dzwonkiem na zapewnienie sobie gładkiego ciała w miesiącach letnich.