Lifestyle

3 najczęstsze problemy występujące podczas sprzątania łazienki

ladny zapach w lazience

 

 

Łazienka to oprócz kuchni najczęściej używane pomieszczenie w każdym domu. Czystość i higiena w łazience, to przyczyna dla której powinno się ją sprzątać regularnie i skutecznie. Jednak każdy z nas zmierzył się z problemami, które pojawiają się przy każdym sprzątaniu najczęściej. Watro zapoznać się z ich rozwiązaniem, aby w przyszłości czyszczenie szło sprawniej i było widoczne na dłużej.

Jak chronić sedes przed bakteriami?

Kluczowym miejscem w którym chcemy zachować czystość i mieć pewność, że pozbyliśmy się wszelkich bakterii jest toaleta. Jest to miejsce niewątpliwie używane najczęściej, a co za tym idzie, pełno w nim wirusów, bakterii i przede wszystkim brudu. Generalna zasada mówi, aby czyścić ją w rękawiczkach ochronnych, ponieważ używamy płynów do wc, które zawierają substancje drażliwe dla skóry i oczu człowieka. Jeśli używamy mocnych chemicznych środków do mycia, warto również założyć maseczkę ochronną, by nie wdychać tej chemii. Jednak, po skończonym myciu toalety, aby utrzymać higienę na dłuższy czas powinniśmy na sedes założyć kostkę do toalety.

Lustro – jak o nie dbać?

Równie ważnym miejscem, które może być problematyczne przy czyszczeniu łazienki jest lustro. Do jego mycia trzeba użyć specjalnego płynu do mycia szyb, ale kiedy nie mamy takiego w domu lub kiedy chcemy ograniczyć ilość chemii do sprzątania, warto wykorzystać stary, ale skuteczny sposób, mianowicie: ocet. Wystarczy wymieszać go w ciepłej wodzie w proporcji 1:1 i przetrzeć lustro ściereczką. Tutaj warto pamiętać, że zastosowanie proporcji nieco mniejszej też jest skuteczne, a tym samym ograniczy nieprzyjemny zapach po occie.

Co zrobić, by w łazience ładnie pachniało?

Po sprzątnięciu wszystkich sanitariatów znajdujących się w łazience często pozostaje w powietrzu unoszący się charakterystyczny zapach chemii, której używaliśmy. Wtedy warto zastosowywać odświeżacz powietrza, który zneutralizuje te zapachy i przywróci nam poczucie świeżości i czystości. Zanim jednak wykonamy tą czynność być może konieczne będzie wywietrzenie pomieszczenia. To również poprawi naturalną cyrkulację powietrza i oczyści pomieszczenie z mocno pachnących środków żrących, jeśli były użyte. Wystarczy tylko 5-10 minut wietrzenia, a następnie nie pozostaje już nic innego jak spsikać je odświeżaczem i cieszyć się świeżym zapachem w łazience.

Zatem systematyczne oczyszczanie łazienki może być przyjemne, jeśli znamy dobre sposoby na to, by utrzymywać w niej odpowiednio zapach oraz higienę. Stosowanie powyższych wskazówek regularnie pozwoli nam na zaoszczędzenie czasu przy kolejnym myciu, sprzątaniu i pucowaniu. A dzięki temu, że używa się odpowiednich produktów do tego celu, możemy mieć pewność, że nasza łazienka jest czysta, schludna i ładnie pachnąca.

You may also like

More in Lifestyle

Comments are closed.